Otrzymaj wycenę

  Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.

  Odbiory techniczne mieszkań

  Odbiór w 24h? Tak, to możliwe!

  Zakup własnego lokum to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Odbiór mieszkania to z kolei długo wyczekiwany moment. Za chwilę otrzymamy przecież klucze do drzwi naszego domu! Zanim to jednak nastąpi, należy dokładnie sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z planem. Lista rzeczy do zweryfikowania może przyprawić o zawrót głowy. W tej sytuacji dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy zapewniają odbiór mieszkań nawet w 24h. Dlaczego warto powierzyć im tę pracę?

  Kiedy przychodzi czas na odbiór mieszkania i na co zwrócić uwagę?

  Budowa mieszkania dobiega końca. Deweloper wyznacza datę odbioru lokum. Warto przygotować się do tego wydarzenia. Od tego, co znajdzie się w protokole odbioru, zależeć będzie naprawdę wiele.

  Odbiór mieszkania przed pozwoleniem na użytkowanie to 2-3 godzinne spotkanie, podczas którego obejrzymy gotowe cztery kąty. Jest to czas, który trzeba poświęcić na dokładne obejrzenie lokum oraz namierzenie wszelkich usterek. Jeśli dany lokal posiada wady, koniecznie należy je zgłosić do dewelopera. Powinien on ustosunkować się do zgłoszonych uwag w określonym czasie. Od momentu przyjęcia zgłoszenia ma on ok. 30 dni na naprawę usterek.

  Na tym etapie deweloper dokonuje napraw na własny koszt. Naprawa nie wychwyconych na etapie odbioru mieszkania wad, może przysparzać problemów i sporo kosztować w kolejnych latach użytkowania. Może też wiązać się z uciążliwymi oraz czasochłonnymi remontami.

  Dlatego w procesie odbioru mieszkania od dewelopera sprawdza się metraż, geometrię, posadzki, tynkowanie, sprawność wentylacji oraz instalacji elektrycznej. Należy także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju usterki mechaniczne. Wszystkie braki, rysy czy pęknięcia powinny zostać zgłoszone deweloperowi. Podczas odbioru należy również sprawdzić jakość wykonania balkonu, miejsca postojowego bądź garażowego, jak również przydomowy ogródek, jeśli takowy został przewidziany w planie.

  Wiele z tych rzeczy nabywca mieszkania może sprawdzić samodzielnie. Wyspecjalizowani inżynierowie biorą jednak odpowiedzialność za znalezienie wszystkich (także tych niewidocznych na pierwszy rzut oka) błędów. Korzystają przy tym ze specjalistycznego i certyfikowanego sprzętu.

  Odbiór mieszkań na terenie Warszawy i nie tylko

  Rynek deweloperski rozwija się w najlepsze. Nowe M2 cieszą się ogromnym wzięciem. Nie dziwi zatem zapotrzebowanie na usługi profesjonalistów specjalizujących się w odbiorze mieszkań na terenie Warszawy oraz innych dużych miastach Polski.

  Gdzie działamy? Docieramy do wszystkich dzielnic Warszawy. Oferujemy odbiór mieszkań na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Mokotowie, Ochocie, Pradze Południe, Pradze Północ, Targówku, Ursusie, Ursynowie, Wawrze, Wilanowie, Włochach, Woli, Żoliborzu, a także w Rembertowie, Śródmieściu oraz w Wesołej. Pomagamy w odbiorze mieszkań również poza granicami stolicy. Działamy na terenie takich miast, jak: Babice, Błonie, Brwinów, Chotomów, Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Józefów, Kobyłka, Komorów, Legionowo, Łomianki, Marki, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mszczonów, Nadarzyn, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Serock, Sulejówek, Sulejówek, Tarczyn, Tłuszcz, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zegrze, Zielonka czy Żyrardów.

  Życie w dużych aglomeracjach miejskich odznacza się ogromną dynamiką oraz szybkim tempem. Nabywcy nowych mieszkań mają zazwyczaj mnóstwo spraw na głowie. Wielu z nich dopiero w ostatniej chwili uświadamia sobie, że warto sięgnąć pomoc ekipy wyspecjalizowanej w odbiorach mieszkań. Dlatego Unilab proponuje rezerwację usługi nawet do 24h przed umówionym terminem odbioru.

  Odbiór mieszkania od dewelopera

  Kiedy ma miejsce odbiór techniczny mieszkania? Gdy budowa jest już ukończona, deweloper informuje o tym fakcie i sugeruje datę spotkania, podczas którego nastąpi odbiór. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w stanie surowym, należy sprawdzić przede wszystkim metraż oraz sprawność wszelkich instalacji. W sytuacji, gdy nabywamy mieszkanie wraz z pakietem wykończeniowym, wówczas do długiej listy należy dopisać szereg elementów wykończeniowych. Lista elementów wymagających sprawdzenia jest naprawdę długa. Dlatego chętnie pomagamy tym, którzy obawiają się, że podczas odbioru mieszkania mogą coś przeoczyć.

  Odbiór mieszkania z Unilab – dlaczego warto?

  Jesteśmy niezależną grupą specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów budowlanych. Zdobyta na przestrzeni lat wiedza, pozwala nam przeprowadzać odbiory mieszkań w sposób kompleksowy. Przywiązujemy ogromną wagę do szczegółu. Weryfikujemy na bieżąco obowiązujące normy i sięgamy po nowoczesny sprzęt.

  Korzystamy z najnowocześniejszych kamer termowizyjnych. Ich precyzja znacznie przewyższa parametry sprzętu używanego przez konkurencyjne firmy.

  Stawiamy na jakość wykonywanej pracy, a podczas odbiorów mieszkań skupiamy się w 100% na zadaniach powierzonych nam przez klienta. Do każdego podchodzimy indywidualnie.

  Odbiór mieszkania w Warszawie nawet w 24h!

  Na odbiór mieszkania w Warszawie można się z nami umówić nawet w 24 godziny! Mimo tak krótkiego czasu, profesjonalnie przygotujemy się do tego spotkania. W czasie odbioru sprawdzimy przede wszystkim wentylacji, instalacji elektrycznej, sanitarnej i teleinformatycznej, jak również przyjrzymy się dokładnie elewacji, ścianom, sufitowi oraz posadzkom. Zweryfikujemy także stan balkonu bądź tarasu, okien oraz drzwi, a także stanowiska garażowego. Ile trwają odbiory mieszkań z Unilab?

  Czas naszej pracy to zazwyczaj 2 lub 3 godziny w przypadku mieszkania o wymiarach do 80 m2. W ciągu 24h od zakończenia odbioru, przesyłamy całościowy raport z przeprowadzonych przez nas prac.

  Odbiór mieszkań a obowiązujące normy

  Wykrycie usterek to tylko jedna z czynności wykonywanych podczas odbiorów mieszkań. Równie istotną kwestię stanowią normy. Aby móc odebrać mieszkanie, należy mieć pewność, że spełnia ono wszystkie wymogi polskiego prawa budowlanego.

  Najistotniejsze normy obejmują pomiary powierzchni, wysokość pomieszczeń, wymiary łazienki, obiekty przynależne (jak np. miejsca garażowe czy komórki lokatorskie), a także wszelkie normy związane z prawidłowym funkcjonowaniem kuchni, sprawność działania oraz wymiary drzwi i okien. Jeśli w mieszkaniu są schody, również ich układ i wymiary podlegają weryfikacji pod kątem aktualnych norm.

  Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie odchylenia czy nierówności kwalifikują się jako wady konstrukcyjne. Istnieje pewna tolerancja. Dlatego tak istotne jest szczegółowe podejście, jak również wykorzystanie bardzo dokładnego sprzętu. Każdorazowo weryfikujemy obowiązujące normy tak, aby końcowy protokół nie budził żadnych zastrzeżeń w świetle najnowszych nowelizacji prawa budowlanego.

  Posiadamy nowoczesny sprzęt do odbioru technicznego mieszkań

  Do przeprowadzenia dokładnych pomiarów oraz do wychwycenia najdrobniejszych usterek niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oparty na najnowszych technologiach. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości. Dzięki badaniom termowizyjnym już na starcie możemy wykryć nieszczelności okien, zawilgocenia, wycieki, problemy termoizolacyjne, a także nadmierne obciążenia instalacji elektrycznej.

  Podczas odbiorów mieszkań wykorzystujemy również takie narzędzia, jak: dalmierz laserowy, detektor, anemometr, pirometr laserowy czy higrometr. Dzięki tym narzędziom możemy sprawdzić m.in. wielkość powierzchni, wilgotność powietrza czy przepływ powietrza w przewodach kominowych. Posiadamy także własny aparat cyfrowy, dzięki któremu możemy tworzyć niezbędną dokumentację fotograficzną. Stanowi ona istotny załącznik każdego protokołu odbioru mieszkania.

  Na co zwracamy uwagę przy odbiorze mieszkania – nasza lista kontrolna

  Mamy własną listę aspektów, które sprawdzamy w czasie każdego odbioru mieszkań. Naszych klientów traktujemy indywidualnie, dlatego też nie postępujemy schematycznie i często wychodzimy poza ten spis. Niezależnie od rodzaju lokalu, wiemy na co zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania. Oto nasza lista kontrolna:

  • metraż mieszkania,
  • drzwi zewnętrzne,
  • szyby – czy są zarysowania,
  • działanie wentylacji,
  • parapety wewnątrz mieszkania,
  • zawilgocenie powierzchni,
  • ogrodzenie,
  • piwnicę,
  • układ ścian i jego zgodność z planem,
  • drzwi wewnętrzne,
  • działanie instalacji wodnej,
  • działanie instalacji elektrycznej,
  • parapety od strony zewnętrznej,
  • balkony i tarasy,
  • jakość wykończenia,
  • miejsce postojowe w garażu lub na zewnątrz budynku,
  • jakość otynkowania,
  • okna oraz osłony okienne,
  • działanie instalacji teleinformatycznej,
  • kanalizację,
  • kaloryfery,
  • komórkę lokatorską,
  • dodatkowe elementy.
  • wymiary ogródka, jeśli przylega do domu,

  Tak rozbudowana lista pozwala nam sprawdzić wszystkie istotne elementy mieszkania w bardzo szczegółowy sposób. Dzięki niej protokół odbioru posiada uporządkowany i przejrzysty układ. Lista kontrolna to gwarancja, że żadnej ważny aspekt nie umknie naszej uwadze.

  Opinie z odbiorów mieszkań w Warszawie i okolicach

  Działamy na rynku wiele lat. Mamy za sobą setki udanych realizacji. Nasze doświadczenie, rzetelność oraz fachowość potwierdzają opinie zadowolonych klientów.

  Profesjonalne podejście

  Fachowa wiedza, doradztwo, profesjonalne podejście do zleconych prac, terminowość. Szczerze polecam.
  Klaudia Wajchrzak
  właściciel mieszkania

  Zgodnie z ustaleniami

  Realizacja prac zgodnie z założeniami w terminie i w ustalonych kosztach. Współpraca przebiegła bezkompromisowo, wszystkie kwestie do ustalenia inwestorowi przekazywane są z gotową propozycją rozwiązania. Zdecydowanie polecam.
  Kamil Bednarz
  architekt wnętrz

  Wiedza

  Ogromna wiedza z zakresu budownictwa, zawsze uśmiechnięty i życzliwy, cała współpraca przebiegła bezproblemowo. Polecam!
  Kamila Adamiak
  właściciel mieszkania

  Odbiór mieszkania, segmentu lub domu – co dalej?

  Po otrzymaniu od dewelopera wezwania na odbiór mieszkania, należy zgromadzić posiadaną dokumentację w tym także plan danego lokalu. Dzięki temu możemy zorientować się, jakie wymiary oraz standardy wykończenia zostały ustalone z deweloperem. W odniesieniu do tej dokumentacji przygotujemy nasz protokół.

  Protokół odbioru mieszkania sporządza się po zakończonym spotkaniu z deweloperem. Taki dokument sporządzamy w zaledwie 24h. Zawiera on wszystkie wady oraz usterki, jak również datę sporządzenia. Pod protokołem powinien podpisać się nabywca mieszkania. Jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie…

  Odbiór techniczny mieszkania a odbiór kluczy

  W wielu przypadkach klucze do mieszkania możemy otrzymać zaraz po zakończeniu odbioru technicznego. W zgodzie z obowiązującym prawem klucze powinny zostać przekazane nabywcy dopiero po usunięciu usterek oraz podpisaniu umowy o przeniesieniu własności. Czas między odbiorem technicznym mieszkania a przekazaniem kluczy powinien być określony w umowie z deweloperem.

  FAQ

  To, ile trwa odbiór mieszkania, często ma charakter indywidualny. W przypadku mieszkań, których powierzchnia nie przekracza 80 m2, odbiór mieszkania trwa od 1,5 do 2 godzin. W przypadku obiektów o większym metrażu, czas odbioru będzie proporcjonalnie dłuższy. Orientacyjny czas przedstawimy w indywidualnej wycenie.

  Ceny technicznego odbioru mieszkań z Unilab zaczynają się od 300 zł. Wiele zależy od wielkości powierzchni, którą będziemy analizować. Inna opłata będzie obowiązywać w przypadku mieszkań, inna w przypadku szeregowców oraz domów wolnostojących. Najpierw poznać potrzeby naszego klienta. W odniesieniu do oczekiwań przygotowujemy cennik zlecanej usługi.

  Przed spotkaniem z deweloperem warto odszukać zgromadzoną dotychczas dokumentację. Szczególnie istotne przy odbiorach mieszkania okazują się plan oraz rzut mieszkania, jak również prospekt informacyjny, który powinien stanowić załącznik do umowy deweloperskiej. Jeśli nabywca decyduje się na zakup wykończonego mieszkania, przydatne będą również materiały dokładnie opisujące założenia projektu wykończeniowego.

  Istnieje możliwość odbioru mieszkania po remoncie. Jeśli decydujemy się na wynajęcie ekipy remontowej, warto podpisać stosowną umowę, w której zostanie dokładnie opisany zakres prac. W umowie mogą znaleźć się konkretne usterki, których naprawy oczekujemy. Po zakończeniu remontu klient ma prawo do sporządzenia protokołu odbioru mieszkania po remoncie. Warto powierzyć tę czynność doświadczonym specjalistom, zwłaszcza, gdy obawiamy się, że efekty remontu nie spełnią naszych wymagań.

  Zapytaj o ofertę

   Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz tutaj.